Bežné druhy

Ihličnany (konifery)

Songbo trieda je v Nahosemenné rastliny Coniferopsida Sonka (Pinaceae) a taxodiaceae (Taxodiaceae), Cupressaceae (Cupressaceae) a Araucaria rodiny (araukáriovité) spoločne. Ktorý, Cupressaceae stromov, najviac sa vykresľovanie veže trojuholníka-ako, veľmi menej bol vianočný strom pomocou; kým Nanyang Cedar časti stromov pôvodných Yu južnej pologuli (nachádza sa v južnej pologuli Nový Zéland a Austrália, okrem), zvyčajne len v južnej pologuli ako vianočný strom na rozlohe, iné veľmi menej používané na ako vianočný stromček; Sonka a Cedar bod, pripomenutie borovica sekcia má podľa počtu druhov, ale taxodiaceae viac ako 10 krát, takže borovica časti rastliny často bola ako vianočný stromček.


Pinaceae Abies

Pinaceae Abies (jedľa) viac ako 10 druhov stromov sú používané ako vianočných stromčekov v svete, ako akékoľvek iné druhy, kvôli jedľa krásnych, farba a vôňa nádherný a listový rez po vysušení nie je jednoduché zložiť, stáva najobľúbenejších druhov vianočného stromu. JEDĽA (Abies alba, tiež známy ako JEDĽA, jedľa strieborná) sa považuje za najviac tradičný vianočný strom.


Picea

Smrek a jedľa stromy s vežou a bar tvrdé listy, je jedným z hlavných drevín vianočný stromček. Medzi nimi, smrek (Picea abies), ľahko pestovať, nízka cena a preto je veľmi časté druhy vianočný stromček.


Pinus

Borovica je členom, škótske borovica, lycopodium, borovice a v niektorých oblastiach bude vybraný ako vianočný stromček. Jedľa a smrekov, dávka je oveľa menší.