História

Vývoj a evolúcia

Vianočného stromu sa hovorí, že sa prvýkrát objavili v rímskymi Saturnália Festival v polovici decembra Nemecko misionári nigusi v 8. storočí nášho Letopočtu s vertikálne strom venované El Nino. Následne, nemecká Festival 24. decembra, ako Adam a Eva, symbol zo záhrady Eden doma "raj strom", na stánku na koláče, cookie, symbol hriechu a sviečky a loptu symbol Krista. Od 16.storočia náboženský reformátor Martin Luther, získať hviezdnej Štedrý deň, dizajn rozloženie doma gule plnené sviečok a vianočných stromčekov.

18. storočia, začína v Nemecku luteráni populárne 19. storočia populárny a Nemecku krajiny ako Nemecko hlboko zakorenené tradície.

Začiatkom 19.storočia, vianočný strom na Spojené kráľovstvo;

Uprostred storočia, Albert (manžel kráľovnej Viktórie, Nemecko princ) a popularizovať. Viktoriánskej vianočný stromček zdobený sviečky, sladkosti a efektné pečivo, so stuhou a papierové reťaze, visiace na vetvy.

Ako skoro ako 17.storočia stromček z Nemecka priniesli prisťahovalci do Severnej Ameriky, storočia a široko populárne. V Rakúsku a Švajčiarsku a Poľsku a v Holandsku tiež bol veľmi populárny.

V Číne a Japonsku, vianočný stromček v 19 a 20 storočia USA misionárov prešiel, veľa zdobia farebné papierové kvety.