Vianočný strom má veľmi bohatý kresťanský náboženský význam


Vianočný stromček je súčasťou osláv Vianoc so sviečkami a ozdobami, ktoré zdobia jedle alebo borovice. Moderný vianočný strom pochádza z Nemecka. Každoročne 24. decembra každý rok postavili Nemci strom jedľa (strom Edenovej záhrady) doma a zavesili na ňom sušienky, čo symbolizovalo svätyňu (označenie kresťanského zmierenia). Moderné použitie všetkých druhov cookies namiesto svätých cookies, vianočného stromčeka, ale tiež často pridávajú symbol Kristových sviečok. Okrem toho interiér tiež má vianočnú vežu, drevenú trojuholníkovú štruktúru, veľa malých mriežok umiestnených v Kristovi socha, veža zdobená stále zelenými listami, sviečky a hviezda. Vianočný stromček V 16. storočí sa vianočná veža a Edenova záhrada zlúčili do vianočného stromčeka.

Význam vianočného stromčeka:

Vianočný stromček má v skutočnosti veľmi bohatý kresťanský náboženský význam, môže to znamenať: záhrada stromu, kríž Kristovho stromu života, apoštoli Jána v "tichom zázname" spomenutom v bohoch vidieť strom života, Vianoce Strom tohto stromu Narodí sa dvanásť sád ovocia na terapeutický účinok každý mesiac. Dekorácie vianočných stromčekov a drobné darčeky, slávnostnejší sľubný význam.

pôvod:

Vianočný strom je pravdepodobne odvodený od náboženskej drámy raného stredoveku - "raja", ktorý sa uskutoční v dočasnej kaplnke alebo na námestí v Európe.

Táto dráma rozpráva príbeh o ľudstve z "vytvorenia starých rodičov" v raji, kým sa "Ježiš Kristus nenarodil v chlade". Na javisku bude vždy strom visí z jabĺk, vianočný strom symbol rajských stromov.

Čoskoro ľudia začali vianočný zvyk: doma "rajský strom" visiaci darček, vianočný stromček, ale tiež ukazujú sviečku na oslavu narodenia Ježiša Krista za ľudský návrat raja.

Moderné vianočné stromčeky vznikli v Nemecku a neskôr postupne populárne vo svete ako vianočné oslavy v jednej z najslávnejších tradícií. Často ľudia na Vianoce pred a po evergreen závod, ako je borovica do domu alebo vonku, a zdobené vianočné osvetlenie a farebné dekorácie. A dal anjel alebo hviezdu na vrch stromu.